• slajd1.png
  • slajd2.png
  • slajd3.jpg
  • slajd4.jpg
  • wisniowski.jpg

O FIRMIE

REFERENCJE I REALIZACJE

 

 

AUTOMATYKA BRAM

Co to jest System Centralnego Odkurzania SMART?

System składa się z:

Jednostki ssącej umieszczonej w piwnicy, garażu, na strychu itp.Wielkość jednostki ssącej dobiera się w zależności od wielkości powierzchni przeznaczonej do odkurzania i wielkości instalacji. Jednostka ssąca składa się z silnika, zestawu turbin ssących, filtrów i pojemnika na śmieci.

Instalacji rur PCV: rozprowadzonych w ścianach, pod podłogą, nad sufitem, w kanałach wentylacyjnych, zakończonych gniazdami.

Elastycznego węża ssącego (9m) z rękojeścią i rurą ssącą.

Akcesoriów: ssawek, szczotek, króćców ssących.

(7kB)
Instalacja z rur
Elastyczny wšż
AkcesoriaJednostka centralna zainstalowana jest w wybranym pomieszczeniu gospodarczym domu. System instalacji rur PCV-50 mm łączy jednostkę centralną z gniazdami. Włączenie elastycznego węża ssącego do dowolnego gniazda, powoduje zdalne włączenie jednostki ssącej. Cała gama wymiennych akcesoriów dołączona do węża ssącego pozwala na bezproblemowe odkurzanie dowolnych powierzchni podłogowych, ścian, mebli, firan, itp. Wyjęcie elastycznego węża ssącego z gniazda powoduje wyłączenie jednostki centralnej.Instalacje:
Instalacja musi być wykonana przez naszych monterów lub samodzielnie przy naszych bezpłatnych konsultacjach.

Instalację najłatwiej jest wykonać w trakcie budowy lub remontu domu, ale można to zrobić w ciągu kilku godzin, również w zamieszkałych i wykończonych pomieszczeniach.

 

 

 

 


Zalety Systemu Centralnego Odkurzania SMART

Higiena
 
W czasie odkurzania pomieszczenia, zanieczyszczenia i zakurzone powietrze jest jedynie wysysane z pomieszczenia. Wydmuchiwanie zassanego powietrza, po jego oczyszczeniu odbywa się na zewnątrz. System działa w jedną stronę. Brud i kurz jest bezpowrotnie wyssany z pomieszczeń. Zalecany dla alergików.

Wygoda
 
Użytkownik posługuje się jedynie lekkim elastycznym wężem. Nie ciągnie za sobą odkurzacza, nie dźwiga go.Nie ma splątanego kabla elektrycznego. Nie ma potrzeby częstego kontrolowania i wymiany worków na śmieci w jednostce centralnej. Pojemnik na śmieci w jednostce centralnej opróżnia się 2-3 razy w roku. Bardzo duża siła ssania pozwala na efektywne zastosowanie akcesoriów napędzanych np. ssawka ze szczotką napędu turbinowego (ssawka-trzepaczka).

Komfort
 
Jednostka ssąca zainstalowana jest w odległych pomieszczeniach gospodarczych. W czasie odkurzania zupełnie jej nie słychać. Odkurzacz taki nie zakłóca spokoju w domu, nie ma hałasu, nie ma wirującego w powietrzu kurzu. Odkurzacz nie przeszkadza w słuchaniu radia, oglądaniu, można odkurzać nawet nocą nie zakłócając odpoczynku innych.

Pieniądze
 
Kompletna instalacja nie przekracza kosztów odkurzacza przenośnego. Jednocześnie instalacja taka podnosi wartość budynku/lokalu, podobnie jak klimatyzacja, nowoczesne systemy ochrony, nowoczesne systemy alarmowe.


Czy wiesz, że ...

Roztocze

Badania potwierdzają, że powietrze w większości naszych domów jest bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz!! Spowodowane to jest brakiem lub znacznym zmniejszeniem, w domach, oczyszczaczy naturalnych jak deszcze, mgła, wilgoć, rośliny itp.

W domu o powierzchni 150-200 m2 wytwarza się i zbiera ok. 20 kg kurzu rocznie!

W skład kurzu domowego wchodzą składniki mineralne i organiczne; pyłki kwiatów, drobiny martwych owadów, ich odchody, drobiny ludzkiego naskórka, bakterie, przetrwalniki grzybów i wiele innych oraz żerujące w tym wszystkim roztocza, których odchody są silnym alergenem.

W ostatnich latach coraz więcej środowisk lekarskich i naukowych mówi otwarcie, żeprzyczyną wielu uciążliwych chorób jest kurz domowy.

Coraz więcej ludzi ma alergie spowodowane właśnie domowym kurzem i cierpi na katar, kichanie, kaszel, łzawienie oczu, wysypkę itp. Tylko w USA alergie dotykają 50 milionów ludzi!

Na astmę i choroby spowodowane alergiami choruje, tylko w USA, 15 milionów dorosłych i prawie 5 milinów dzieci (dane wg Consumer Report 1998).

Astma, tylko w USA, zabija ponad 5000 ludzi rocznie!!

Używanie odkurzacza konwecjonalnego często przynosi więcej szkody niż pożytku:

Odkurzacze konwencjonalne (przenośne) często zwiększają zapylenie powietrza wzbijając zalegający kurz w powietrze.

Znane jest określenie, że odkurzacze konwencjonalne (przenośne) są katapultą dla bakterii, które przelatują przez pory filtra podobnie jak muchy przefruwają przez parkan. Bakterie te pozostają, godzinami, zawieszone w powietrzu i są wdychane przez domowników.

Nawet odkurzacze z bardzo dokładnymi, pięciokrotnymi filtrami, w tym również z filtrami wodnymi, wydmuchując przefiltrowane powietrze z powrotem do pomieszczeń powodują intesywny ruch powietrza i podnoszenie kurzu z powierzchni jeszcze nie odkurzonych.

Powyższe fakty nakazują aby używać odkurzaczy konwencjonalnych tak rzadko jak to tylko jest możliwe. Im rzadziej używasz odkurzacza konwencjonalnego tym lepiej.

Badania wskazują, że najlepszą i jedyną bezpowrotną metodą usuwania kurzu z mieszkań jest system, który zapewnia jednokierunkowy przepływ kurzu i zakurzonego powietrza. Kurz wraz z zakurzonym powietrzem wciągany jest do instalacji odkurzacza a następnie, po przefiltrowaniu, powietrze wydmuchiwane jest na zewnątrz pomieszczeń.

Tak działa centralny system odkurzania SMART.

Firma Hadlowo usługowa "ELJAN

ul. Przemysłowa 41 08-410 Wola Rębkowska 

Tel./fax: 0 (prefix) 25 682-29-04 kom. +48 609 510 510

 GG 4416651  eljan@eljan.pl

Drukuj